tanıtım filmi

Zebra Perde Temizliği ; 

Her geçen gün daha çok insan tarafından tercih edilen zebra perde modellerinin nasıl temizleneceği en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kullanım rahatlığı sunduğundan dolayı tercih edilen zebra perdemodellerinin temizlikte de aynı konforu verdiği rahatlıkla söylenebilir. Temelinde normal bir perde kadar kirlenmeyen zebra perdelerin temizliği de uzun aralıklarla yapılır ve oldukça kolaydır.

Zebra Perde Kolay Kirlenir Mi?

Zebra perdeler genellikle polyesterden üretilir. Özel istek olan durumlarda pamuk gibi farklı kumaşlar perde yapımında kullanılır ancak bu perdelerin en önemli özelliği ARPE kaplaması yapılmış olmasıdır. Perdelere antialerjik, alev almazlık gibi özellikler veren kaplamalar yapılabilir. Bu kaplamaların hepsi perdenin kolay kirlenmesini engeller. İki tarafı da kaplanan zebra perdelerin hava ile teması kesildiğinden dolayı uzun süre temizlik ihtiyacı oluşmaz. Sigara içilmeyen, havalandırması yeterli, is olmayan bir alanda zebra perde kullanımında temizlik ihtiyacı 2-3 yılda bir ortaya çıkmaktadır.

Zebra Perde Temizlik Yöntemleri ;

Zebra perde temizliğinde en önemli unsur perdenin kesinlikle kırışmamasının gerekliliğidir. Perdenin alanı kadar boş bir alan varsa perde temizliği ev ortamında rahatlıkla yapılır. Zebra perde tamamen toplanır ve borusu ile birlikte çıkarılır. Boş zemine perde dikkatli bir şekilde serilir. Perdeyi temizlerken köpüklü ılık suda ıslatılan bir sünger kullanılabilir. Süngeri iyice sıkmak perdenin çok ıslanmasına ve kuruma sorunun ortaya çıkmasının önüne geçer. Her iki yüz sünger yardımı ile temizlendikten sonra perde borusuna takılır ve sarılır. Rulo halinde asılan perde kuruması için asılır. Kumaş özelliğinden dolayı kolayca temizlenen perdeler için silme dışında ekstra bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Zebra perdenin kapladığı alan kadar boş alanı olmayanlar için perde yıkama firmaları hizmet vermektedir. Perdeciniz ile görüşerek yıkama için doğru bir yer bulabilirsiniz. Zebra perdeler oldukça yaygın olduklarından dolayı yıkama ve montaj işlemi yapan pek çok firma bulunmaktadır. Perdeleri yaptırdığınız perdeci de bu hizmeti vermektedir ya da veren bir firma ile anlaşması vardır. Zahmetsiz temizliği ile uzun yıllar kullanılan zebra perde modellerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

 duyurular