tanıtım filmi

Perde Modelleri Seçimi İçin İpuçları

Evimizin en göz alıcı parçalarından biri olan perde için birbirinden farklı perde modelleri olduğundan seçim yapmak pek de kolay olmuyor. Perde modelleri arasında evinize en uygun perdeyi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri rengidir. Renk seçimi yaparken evinizdeki diğer eşyaları, renkleri ve kullanacağınız odayı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Örnek olarak yatak odası perde modelleri arasında kruvaze perde çok tercih ediliyor. Ancak bu odada perde açık kalmayacağından pek doğru bir seçim değildir. Aynı şekilde mutfakta kruvaze perde modeli yerine zebra stor perde modelleri tercih etmek çok daha doğru olacaktır.

Perde Modelleri Seçimi İçin İpuçları

Perde rengi ile odanın renginin uyumlu olması da dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Örneğin salon perde modelleri tercih ederken koltuk rengiyle uyumlu bir perde seçilmelidir. Fon perde modeli ile uyumlu kırlentler de salonunuzda göz alıcı bir şıklık oluşturacaktır. Perde ve koltuk, kırlent ile fon perde arasında aynı renk tercih edebileceğiniz gibi beyaz koltuk ve siyah fon perde gibi zıt renkleri de tercih edebilirsiniz.

Uzun Perde Modelleri Kullanımı

Perde modelleri arasında seçim yaparken odadaki eşyaların konumunu da göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Pencerenizin önünde mobilya yoksa ya da berjer gibi küçük bir mobilya varsa yere kadar uzanan perde modelleri tercih etmeniz daha estetik bir görüntü yakalamanızı sağlar. Ancak pencerenizin önünü kapatan koltuk gibi büyük mobilyalar varsa zebra stor perde modelleri gibi kısa perde modelleri kullanılmalıdır.

Spor koltuk takımları kullandığınız bir odada avangart perde modelleri kullanmanızın doğru olmayacağı gibi avangart koltuk takımları kullandığınız bir odada da spor perde modelleri uyum sağlamayacaktır. Odanızı dekore ederken birbiriyle uyumlu parçaları birleştirerek bir bütünlük yaratmalısınız.

Çocuk odası perde modelleri arasında tercihte bulunurken en önemli kriteriniz renk olmalıdır. Çocuğunuzun hayran olduğu bir çizgi film varsa bu çizgi filmin kahramanlarının bulunduğu perde modelleri seçebilirsiniz. Eğer çocuk odasının duvarları duvar kağıtları ile kaplanmışsa odanın ferahlığı bakımından desenli perde modelleri tercih etmek yerine düz perde modelleri tercih etmeniz gerekir.

En güzel perde modelleri, hediye çekilişleri ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için Perdelens'i Instagram'da da takip edebilirsiniz.

 duyurular