tanıtım filmi

Stor Perde Nasıl Takılır? Nasıl Çıkarılır?

Her geçen gün çok daha yaygın kullanılmaya başlayan stor perdeler nasıl çıkarılır? Stor perde modelleri nelerdir? Stor perde nasıl takılır, Stor perde nasıl çıkarılır?

Evinizi şık gösterecek ve havasını değiştirecek stor perde modelleri aynı basit mekanizma ile oluşturulur. Bu sayede takıp çıkarma konusunda her hangi bir zorluk olmadan kullanmak mümkün olacaktır. Perde takıp çıkarma işlemi için verilen ayrıntılı bilgilere bakarak, sorunsuz şekilde perde kullanımının olmasını sağlayabilirsiniz.

Stor Perde Nasıl Takılır? Nasıl Çıkarılır?

Stor Perde Takmak

Öncelikle ilk olarak perde satın alınmasından sonra takma işleminin profesyonel kişiler tarafından olacağını bilmelisiniz. Evinizde stor perdenin kullanılması için mekanizmanın olması, evde ki kornişte bu mekanizmanın ayarlanması gerekiyor. Sonrasında perdelerin modelinin değişmesi, farklı seçeneklerin de değerlendirilmesi sağlanıyor. Perdenin takılması adına kornişin üzerine her iki taraftan aparatların yerleştirilmesi, bu alanda deneyimli olan ekip tarafından gerçekleştirilecektir. Sonrasında sizin için direkt olarak değiştirme aşamasında takma çıkarma işleminin yapılması sağlanacaktır.

Stor perde nasıl takılır? İşte Stor perde mekanizması kurulumu;

Bunun için uzman desteği almak da fayda var. Direkt olarak uzmanların yerleştirmesi sayesinde, perdenin kolayca takılması sağlanıyor. Bakıldığında stor perde mekanizmasının oluşturulmasından sonra perde direkt olarak bu iki alan arasına yerleştirilir.

Perdenin takılması;

Genel olarak stor perde modelleri için kolayca takıp çıkarma işleminin yapıldığını söyleyebiliriz. Perdenin takılması için stor borusunun klipsli olan tarafını kolayca göreceksiniz. Bu alanda klipsli olan kısmın direkt olarak takarken de aynı yere gelmesi sağlanmalıdır. Perdenin düz olması için de aynı şekilde doğru tutuluyor olması gerekiyor. İlk olarak klipsli bölümün yerleştirilmesinin ardından diğer taraftan da direkt içine girecek ve çıt sesi de duyulacaktır. Bakıldığında kolayca perdenin takılmış olduğunu göreceksiniz.

Perdenin takılması için mutlaka iki taraftan perdenin tutularak korniş bölümüne yaklaştırılması, o alanda takma işleminin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Yani stor perdelerde takma çıkarma işleminin yapılması için mutlaka iki kişiye ihtiyaç duyulduğu da bilinmelidir. İki tarafın dikkatli ve senkronize hareketleri sayesinde, direkt olarak perdenin takılması sağlanmış olacaktır. Güvenli bir şekilde perdeyi takabilirsiniz.

Stor Perde Nasıl Takılır, Stor Perde Nasıl Çıkarılır?

Perdelerin çıkarılması için de stor perde modelleri için hemen hemen tamamında aynı işlemin uygulanması isteniyor. Perdeyi çıkarmak için de iki kişinin karşılıklı perdeyi tutacak şekilde pozisyon alıp, ona göre çıkarması gerekiyor. Çıkarma işlemi için mekanizma üzerinden klipsin olduğu bölümden ilk olarak stor borusunun kurtarılması sağlanacaktır. Bunun dışında perdenin diğer taraftan anında çıkarılması mümkün olur. Tek yapılması gereken, iki kişinin perdeyi doğru bir şekilde tutup, çıkarıldıktan sonra da sorunsuz şekilde kaldırarak işlemi tamamlamasıdır. Bu alanda mutlaka görevli olan kişinin iki kişi olması gerekiyor.

Stor perdeyi tamamen kapatarak çıkarmak;

Elbette perdeniz açıkken yapacağınız her işlem sizi daha da zorlar. Bunun için perdenin ilk olarak sarılması önemlidir. Perdenin kaldırılmasından sonra ilk adımınız, direkt olarak perdenin klips bölümünden kurtarılıp çıkarılmasıdır. Stor perde modelleri sınırsız sayıdadır. Ancak, mekanizmasının aynı olması işlemlerin kolay ve hızlı şekilde tamamlanmasını da sağlamış olacaktır. Değerlendirip, anında bu işlemin tamamlanması ile siz de perdenizi kolayca çıkarıp takabilirsiniz. En kolay yöntem sayesinde, perdenize zarar vermeden ve zorluk yaşamadan çıkarabileceksiniz.

Perdelerin temizlenmesi, perdelerin değiştirilmesi gibi pek çok işlem için ilk olarak yapmanız gereken perdenin çıkarılmasıdır. Takma çıkarma işlemi adına verilen bu bilgileri kullanarak, en kolay şekilde stor perde modelleri için hemen hemen tamamında takma çıkarma işleminin uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Değerlendirip, anında bu işlemlerin uygulanmasını sağlayın. Titiz ve dikkatli şekilde perdelerinizi çıkarabilirsiniz.

Bizi Instagram'da da takip edin!

 duyurular