tanıtım filmi

Stor Perde Alırken ; 

Stor perde tercihinde bulunurken kumaş ve mekanizma seçimi ön plana çıkar. İhtiyaçları uzun vadede karşılayan bir perde seçmek için detaylı bir seçim yapmak gerekir. Kullanım alanına ve beklentiye göre seçilen kumaş ve mekanizma ile konforlu ve uzun ömürlü bir çözüm sahibi olmak mümkündür.

Stor Perde Kumaş Seçimi ; 

Stor perdelerin kumaşları genellikle polyester kumaşlardır. Kişisel taleplerle birlikte kumaş çeşitliliği sağlanabilir. Bu perdelerin kumaşlarının üzerinde apre adı verilen bir kaplama malzemesi bulunmaktadır. Apre perdenin düz ve kırışıksız durmasını sağlar. İstenilen durumlarda alev almaz malzeme ile kaplanan perdelerde aynı zaman anti alerjik kaplamalarda uygulanabilir. Bu uygulamalarla birlikte verimli olan kumaşlar perdeler için tercih edilmelidir. Stor perde kullanımı tül perde ya da katlamalı perde arkasında güneşlik şeklinde olabileceği gibi desenli tül perde olarak da stor perde kullanılabilir. Kumaş seçiminde en önemli unsur kumaşın temizlenebilir olmasıdır. Apre uygulaması zaten kumaşın üzerinden hava ile teması engelleyen bir katman oluşturur. Bu sayede temizliği kolay olan perdenin kumaşının silinebilir ya da yıkanabilir olması yeterlidir. Perdeye temizleme amacıyla özel olarak işlem yapılması gerek olmadığından dolayı sadece silinebilir ve temizlenebilir olması yeterlidir.

Perde Mobil Yerinde Perde Hizmeti ;

Stor perde sistemleri yaygın olarak manuel sistemlerdir. Tavana monte edilen stor perdeler fiziksel bir kordon aracılığı ile açılıp kapatılır. Perdelerin montajında mutlaka montaj kasası kullanılması gerekir. Montaj kasası tavanda bulunan herhangi bir eğimde perdenin düz durmasını ayarlamayı sağlar. Stor perde sistemlerinde perdenin duruşunda herhangi bir eğim olması çok rahat dikkat çektiğinden dolayı bu sürece dikkat etmek gerekir. Stor perde yaptırmak isteyenler için manuel sistemler ön plana çıksa da talep doğrultusunda otomatik sistemlerde rahatlıkla perdelere uygulanmaktadır. Sensör ve motor eklentisi ile uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir otomatik bir sistem kurmanın mümkün olduğu stor perdeler bu sayede kullanım rahatlığı sunar. Geniş pencerelerde, tamamen cam olan ofis katlarında motorlu perde sistemi kullanılabilir. Bu sistemlerin uzaktan kumandalı olması özellikle kalabalık ve çocuklu aileler için kapsamlı çözümler sunar.

 duyurular