tanıtım filmi

Yatak Odası Perde Modelleri Önerileri...

Yatak odası perde modelleri seçiminde size yol gösterecek önerilerimizi okumanız dileğiyle...

Yatak Odası Perde Modelleri Önerileri

Bir yatak odası sadece uyumak için gereken bir yer değildir. Uymanın dışında, günün stresinden kurtulabileceğiniz güzel, sakinleştirici bir alan olarak da kullanılan bir yerdir. Yatak odanız için uygun ambiyansı tasarlamak size çok şey kazandıracaktır. Bu nedenle mekanı tasarlamak için zaman ayırmak zor olabilir. Ev dekorasyonunun en önemli unsurlarından biri de perde modelleri konusunda iyi bir seçim yapmaktır. Özellikle yatak odası perde modelleri seçiminde daha da detaycı olunmalıdır. İşte bazı farklı yatak odası perde modelleri konusunda çok özel perde fikirleri.

Yatak Odası Perde Modelleri Seçerken Sade ve Göz Yormayan Modelleri Tercih Edin

Uyku kalitesini belirleyen en önemli unsurlar karmaşadan uzak bir mekan ve doğru konumlandırılmış aydınlatmadır. Dolayısıyla kaliteli bir uyku için bulunduğunuz odanın dekorasyonunu olabildiğince sade tutmanız ve göz yorucu detaylardan kaçınmanız gerekir. Bunun için de odanın en can alıcı dekoratif unsurlarından biri olan yatak odası perde modelleri seçiminde önceliği sade olanlara vermek, göz yoran fazla desenli modellerden uzak durmanız doğru bir tercihtir. Aynı zamanda seçilecek perdenin diğer eşyalar ile bütünlük içinde olması, ruh haliniz üzerinde olumlu bir etki yaratarak enerjinizi yükseltecektir.

Yatak Odası Perde Modelleri Seçerken Kumaşın Işık Geçirmez Olmasına Dikkat Edin

Karanlık, verimli bir uyku için en önemli etkenlerden biriyken perdelerin ışık geçirir olması bu durumu olumsuz etkiler. Bu yüzden yatak odası perde modelleri seçimi yaparken kumaşının tamamen ışık geçirmez olmasına özen göstermelisiniz. Eğer o tarz bir kumaş bulmakta zorlanıyorsanız perdenin altına ışık geçirmeyen fazladan bir kumaş daha eklettirebilirsiniz. Bunun yerine, ışık geçirmezlik konusunda çok daha etkili olabilen stor perdeleri de tercih edebilirsiniz.

Yatak Odası Perde Modelleri Konusunda Pencerenin Boyutlarını Göz Önünde Bulundurun

Beğendiğiniz perde modeli odadaki her şey ile mükemmel bir uyum yakalasa bile olması gerekenden uzun ya da kısa olan perdeler dekoratif açıdan odayı zayıf göstereceği gibi, kullanım açısından da işinizi epey zorlaştıracaktır. Bu sebeple yatak odası perde modelleri seçiminde pencereliğinizin genişliği ve uzunluğunu göz önünde bulundurmalı, uygun ölçülerde perde yaptırmaya özen göstermelisiniz.

Perde desenlerine odanın durumuna göre karar verin

Perde en çok göze çarpan tamamlayıcılardan biri olduğu için diğer eşyalarla sağladığı bütünlük de oldukça önemlidir. Buna göre mobilyaların, halının, duvarların ve hatta en küçük dekoratif nesnenin bile perdenin renk ve desenleriyle uyumlu olması gerekir. Örneğin; eğer duvarınızda desenli bir duvar kâğıdı varsa ya da mobilyalarınız desenliyse perde seçimini sade modellerden yana kullanmalı; tam tersi durumda ise desenli modeller ile iyi bir yatak odası perde modelleri seçimi ile odanın sadeliğini nötrlemeye çalışmalısınız.

Aynı şekilde koyu tonların hâkim olduğu odada ferahlık katabilmek için açık tonlarda perde tercih etmeli, soft renklerdeki yatak odası perde modelleri seçiminde ise daha canlı renklerdeki modeller ile kusursuz bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

 duyurular